Fundacja Biedronki wspiera hospicja

Fundacja Biedronki latem wystartowała z programem grantowym „Oddech dla hospicjów”, mającym na celu wsparcie działalności hospicjów. Głównym celem programu jest poprawa jakości życia oraz ochrona zdrowia osób dotkniętych ciężką i nieuleczalną chorobą, w tym przede wszystkim osób starszych oraz ich opiekunów.

Projekt ten wpisuje się w naszą misję, dlatego postanowiliśmy złożyć wniosek o wsparcie. Z wielką dumą i satysfakcją informujemy, że nasze hospicjum otrzymało 250 tys. zł w ramach tego programu.

Te znaczące środki umożliwią nam dalszy rozwój opieki domowej, gdyż nasz projekt zakłada finansowanie opieki udzielanej przez opiekunów medycznych w domach pacjentów w ciągu 12 miesięcy. Opiekunowie medyczni zapewniają wsparcie w codziennych czynnościach, takich jak higiena, pielęgnacja czy aktywizacja ruchowa, a także pomagają w utrzymaniu odpowiednich warunków w domach chorych. Co istotne, stanowią oni ogromne wsparcie dla rodzin, oferując nie tylko pomoc praktyczną, ale również wytchnienie w najtrudniejszych momentach.

Realizacja projektu wpłynie na poprawę komfortu życia naszych pacjentów oraz ich bliskich. To dla nas niezwykle ważne, ponieważ naszym priorytetem jest zapewnienie godnych warunków chorym i wspieranie osób bliskich.

Dziękujemy Fundacji Biedronki za możliwość dalszego niesienia pomocy i realizowania naszej misji opieki nad ciężko chorymi pacjentami.